Ekibi Uzaktan Etkili Şekilde Yönetmek!

Freelance ekibi olan ajanslarda, ya da haftanın birkaç gününü free geçiren ajanslarda, freelancer ekibi farklı yöntemler ile motivasyonlarını arttırmak ve iş yönetimini sağlamak ekip ve şirket yöneticilerine düşüyor. Ayrıca çalışan kişilerin de kendi zamanlarını efektif bir şekilde yönetmeleri ve yapacakları işleri düzene oturtmaları da işlerin yolunda gitmesi için önemli.

Uzaktan çalışanların hem bireysel olarak kullanabilecekleri hem de ekip olarak işleri daha verimli yapabilecekleri programlar mevcut. Bu programlardan en çok işinize yarayacağını düşündüğümüz 3 tanesini sizler için derledik.

Google Calendar

Google Calendar sadece iş ile ilgili planlarınızı değil kişisel planlarınızı da bireysel olarak düzenleyen kişisel bir takvim uygulamasıdır. Bunun yanı sıra Google Calendar’ın ekip halinde kullanılması da mümkün. Örneğin ortak toplantılar veya ekipten kimin ne zaman müsait olacağını görmek için Google Calendar’ı ekip üyeleri kendi içlerinde açık tutabilirler. Böylece bir toplantı düzenlenmek istendiğinde veya bir işin son tarihi öğrenilmek istendiğinde iş hesabı ile girdiğiniz Google Calendar üzerinden hepsini görebilirsiniz. Böylece sürekli iletişim kurmaya ve soru sormaya gerek kalmadan kimin ne iş üzerinde çalıştığını ve önemli toplantıların ne zaman yapılacağını da öğrenebilirsiniz.

Google Drive

Günlük işleri planlamak için bir başka planlama programı olan Google Drive, hali hazırda çalıştığınız ve sonrasında çalışmanız gereken tüm projeleri görmenizi ve hepsini kontrollü bir şekilde tamamlamanızı sağlar.

Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan erişebileceğiniz Google Drive’ı, her gün gözden geçirerek yapmanız gereken işleri görebilir, görevleri bölümlere ayırabilir ve görevlerinizle ilgili atamalar yapabilirsiniz. Ayrıca bu programda görevlerinizi zaman atayarak tamamlamanız da mümkün. Üzerinde çalıştığınız bir görevin ne zaman sonlanacağını görerek programı ona göre planlamak işinizi daha çok kolaylaştıracaktır.

Skype

İş mailiniz ile bir giriş oluşturduğunuzda ekiplerin birbirleri ile hem görüntülü konuşmasını sağlar hem de yazışmalarına destek olur. Çeşitli gruplar ile veya ikili olarak Skype üzerinden yazışmak mümkündür. Skype’ı bilgisayar için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda mobil versiyonunu da kullanabilirsiniz. Böylece şirket içerisinde yapılan yazışmaların hiçbirisini kaçırmamış olursunuz.

Skype’ın sadece iş değil kişisel hayatta da etkili bir iletişim sağlamak için rahatlıkla kullanabilen bir program olduğunu unutmamak gerekir.

Başa Dön