Kalitesiz Ofis Mobilyalarından Uzak Durmak için 3 Neden

Kalitesiz ofis mobilyaları bu kadar ucuzken kendinizi onları almamanız gerektiğine ikna etmenin zor olduğunun farkındayız. Bu noktada unutmamanız gereken bir şey var! Ucuz ofis mobilyalarının sağlığınızı riske atmak, zamanından çok daha önce eskimek ve sizi yarı yolda bırakmak gibi kötü alışkanlıkları vardır. Ucuz ofis mobilyasını aldıktan kısa bir süre sonra tekrar almak için yine aynı parayı vermeniz -bu aslında, kaliteli ofis mobilyasından bile pahalıya denk gelir- ve mobilya mağazalarına yapacağınız ziyaretlerle vaktinizi boşa geçirmeniz de cabası…

Ofis mobilyasını uzun dönemli bir yatırım aracı olarak görmelisiniz. Ergonomik, konforlu ve kaliteli ofis mobilyaları sizi uzunca yıllar tekrar mobilya alma derdinden kurtaracaktır. Dolayısıyla hem daha sürdürülebilir hem de daha dayanıklı mobilyalara yönelmenizi ve ucuz ofis mobilyalarından uzak durmanızı öneriyoruz. Kaliteli ofis mobilyası şirketinizin statüsünü belirler ve çalışanları mutlu eder. Kalitesiz mobilyalar ise ofisinizin bakımsız ve basit bir yer gibi görünmesine sebep olabilir.

Çok çeşitlilik ve görüntü her şey demek değildir

Hafif ve modern görünümlü ucuz ofis mobilyalarının çekimine kapılmanızın nedenlerini anlıyoruz. Fakat kutudan ilk çıktıklarında iyi görünüyor olsalar dahi montaj süreci gibi basit bir işlem bile mobilyaların stabilizatörüne zarar verir ve hareketli parçalar, mobilyalarınızın durdukları yerde biraz “sallanmasına” sebep olur. Çalışanlarınız işine tamamen yoğunlaşmışken ofis sandalyelerinin vidalarını kontrol etmekle uğraşmalarını istemezsiniz değil mi?

Hem ucuz hem dayanıklı mı? Sanmıyoruz!

Bir ürünün ucuz olabilmesi için maliyetinin düşük olması gerekir. Ahşap ürünün, mobilya üretim süreçlerinin de oldukça zahmetli olduğunu düşünürsek, ucuz ofis mobilyalarını “ucuz” yapan olgunun malzeme olduğunu anlamak kolay oluyor. Ucuz ve kalitesiz malzeme kullanmanın ise ortaya çıkardığı birçok sorun var. Kalitesiz ofis mobilyası kullanmak çalışanların güvenliğini riske atmak anlamına bile geliyor. Ucuz işçilik, iyi sıkıştırılmamış vidalar, zayıf bağlantı noktaları ya da ağırlık testi yapılmamış ayaklar ve taşıyıcılar, işyerlerinde istenmeyen kazaların yaşanmasına sebebiyet verebiliyor.  

Sürekli olarak beklenmedik masraflar

Kalitesiz ofis mobilyaları, kaliteli ofis mobilyalarına oranla daha çok bakım ve tamir masrafı çıkarıyor. Kalitesiz ofis mobilyası üreten ve satan işletmeler de ürünlerinin kalitesiz olduğunu bildiği için herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ürünlerinin arkasında durmayarak suçu müşterinin üzerine atarlar. Dolayısıyla kaliteli bir ofis mobilyası aldığınızda, beklenmedik masraflarla karşılaşmazsınız ve ürünleri aldığınız işletmeyle çok daha sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

Başa Dön